Zabiegi relaksacyjne i upiększające

Masaż Kobido


Masaż Kobido

To japoński masaż twarzy, który jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Obejmuje on masaż tkanek głębokich twarzy, rozluźniając w ten sposób struktury tworzące zmarszczki mimiczne.
Kobido należy do jednej z najtrudniejszych technik masażu, zawiera największą ilość i najbardziej skomplikowane techniki manualne, które w połączeniu dają spektakularne efekty.

Kobido to zbiór technik:

 • masaż tkanek głębokich,
 • drenaż limfatyczny,
 • elementy masażu relaksującego niwelujące napięcia mięśniowe,
 • lifting,
 • akupresura.

Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć. W ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie następuje masaż karku oraz powięzi szyi. Doskonałym uzupełnieniem są tutaj również techniki drenażu żylno-limfatycznego. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować. W dalszej kolejności przechodzi się do najbardziej typowych technik masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: delikatne pociągnięcia, szczypanie, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję. Zazwyczaj końcowym etapem zabiegu jest akupresura.

Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę skóry, nerwów i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting. Dzięki temu zabiegowi, skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić.
Kobido to godzinna sesja masażu, pozwalająca uzyskać również efekt regeneracji i odzyskania sił, poprzez pracę na punktach akupresurowych przywracamy harmonię całego ciała.

Zmianę można dostrzec już po pierwszym masażu. W takim wypadku można się spodziewać:

 • poprawy konturu twarzy,
 • zniwelowania opadających policzków,
 • spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych,
 • zmniejszenia opuchlizny w obrębie twarzy i szyi,
 • zniwelowania worków pod oczami,
 • podniesienia opadających powiek,
 • eliminacji stresu,
 • zrelaksowania i odprężenia,
 • zmniejszenia bolesności kręgosłupa szyjnego,
 • złagodzenia bólów głowy,
 • zlikwidowania sztywności twarzy,
 • poprawy wzroku,
 • ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry.

Zmiany w wyglądzie są bardzo powolne, subtelne i naturalne, jednak w dłuższej perspektywie zauważalne. Z czasem twarz wygląda na młodszą bardziej wypoczętą, witalną i odżywioną. Jednocześnie zachowujemy swoje naturalne rysy twarzy.


 
 
 

Relaksacja


Relaksacja


Masaż Relaksacyjny

Oparty na masażu klasycznym zabieg o działaniu antystresowym i uspokajającym. Pozwala pozbyć się zbędnych napięć na całym ciele. Jest szczególnie polecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił oraz likwiduje negatywne skutki stresu. Pozwala znaleźć chwile dla siebie, odpoczynek dla ciała i duszy. Pozwala obniżyć poziom stresu, a tym samym poprawić komfort i jakość życia. Masaż odbywa się w warunkach aromaterapii, przy muzyce relaksacyjnej z wykorzystaniem olejów wyłącznie pochodzenia naturalnego tj.: arganowe, migdałowe, multiodżywcze, z dodatkiem drobinek złota.Masaż Relaksacyjny Świecą

Zabieg oparty o zasady masażu klasycznego, mający działanie wyciszające układ nerwowy. Techniki używane w trakcie jego trwania, pozwalają na redukcję napięcia mięśniowego oraz obniżenia poziomu stresu. Jest to oddech dla ciała i duszy pozwalający na chwilowe oderwanie się od dnia codziennego. Korzyści z niego płynące obejmują zarówno sferę fizyczną jak i psychiczną. Zabieg polega na uprzednim rozgrzaniu specjalnie do tego przeznaczonej świecy z naturalnych, najwyższej jakości olejów odżywczych oraz profesjonalnym masażu całego ciała. Masaż relaksacyjny wykonywany jest w warunkach aromaterapii, przy kojącej muzyce.Masaż Relaksacyjny okolicy głowy, szyi i dekoltu.

Zabieg masażu klasycznego mający na celu zlikwidowanie sztywności twarzy, rozluźnienie okolicy czepca ścięgnistego (owłosiona część głowy), rozluźnienie powięzi szyi, zmniejszenie napięć okolicy podpotylicznej oraz zdrowszy wygląd skóry okolicy dekoltu. Siła oraz intensywność masażu dobierana jest do stopnia elastyczności mięśni i skóry. W razie potrzeby i preferencji mogą być wprowadzone techniki anti-aging okolicy twarzy i dekoltu mające na celu poprawę ukrwienia i jakości skóry w tej okolicy. Masaż relaksacyjny ma również na względzie dobro psychiczne, daje chwile wytchnienia i relaksu jak również odpoczynek psychiczny. Zabieg odbywa się w warunkach aromaterapii, przy spokojnej muzyce i w warunkach relaksacji.


 
 
 

Masaż Antiaging Twarzy


Masaż Anti-aging twarzy + RF Radiofrekwencja

Masaż anti-age jest jedną z metod opóźnienia procesu starzenia się skóry. Regularnie i cyklicznie wykonywany pozwala na zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu skóry na dłużej. Świetnie poprawia sprężystość mięśni i ukrwienie. Masaż ten w swoim wykonaniu uwzględnia anatomię i fizjologię mięśni, jak również naczyń żylno-limfatycznych. Siła oraz intensywność masażu dobrana jest indywidualnie w związku z elastycznością skóry i mięśni.
Aby zyskać podwójną szansę na ujędrnienie skóry twarzy, po masażu stosowany jest zabieg radiofrekwencji bipolarnej czyli zabieg z użyciem fal radiowych. Fale elektromagnetyczne docierając do skóry rozgrzewają ją i powodują przebudowę włókien kolagenowych, jednocześnie korzystnie wpływają na pracę układu limfatycznego i aktywizują metabolizm komórek produkujących kolagen i elastynę. Efektem jest odbudowa kolagenu wraz z poprawą jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Wykonując masaż anti-aging na twarz z użyciem fal radiowych, można przyczynić się do:

 • podniesienie owalu twarzy i podbródka,
 • spłycenia głębokich zmarszczek,
 • zmniejszenia „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,
 • odbudowy kolagenu,
 • terapii zapobiegania starzeniu - profilaktyka,
 • zmniejszenia przebarwień,
 • redukcji zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych,
 • minimalizacji zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry,
 • modelowania owalu twarzy i poprawy jej wyglądu.

RF Radiofrekwencja działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Często zabieg ten określany jest również jako niechirurgiczny lifting.


 
 
 

RF Radiofrekwencja


Masaż Relaksacyjny pleców + RF Radiofrekwencja

Zabieg o charakterze wyciszającym, odstresowującym. Jego zadaniem jest rozluźnienie nadmiernego napięcia mięśni grzbietu i łagodzenie bólu tej okolicy. Ruchy są powolne w tempie relaksacyjnej muzyki. Połączenie masażu relaksacyjnego z masażem falami radiowymi daje możliwość jeszcze lepszego drenażu żylno lifatycznego, tym samym poprawę ukrwienia, przyspieszenie procesów gojenia tkanek, niwelacje stanów zapalnych. Daje on poczucie zrelaksowania i odprężenia zarówno w trakcie jak i już po zakończonym zabiegu. Wpływa na znaczne zmniejszenie napięcia mięśniowego, dolegliwości bólowych a tym samym na lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Polecane zwłaszcza osobom prowadzącym stresujący sposób życia odczuwającym uczucie stałego napięcia.


 
 
 

RF Radiofrekwencja brzucha ud i pośladków.

Masaż falami radiowymi czyli radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny wykorzystywany w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
W zabiegach mających za zadanie doprowadzić do stymulacji skóry wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości. Głębokość penetracji w głębsze warstwy skóry będzie tym większa im niższe ustawimy częstotliwości. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury ok 50°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji komórek skóry, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu kolagenu i elastyny. Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację naczyń krwionośnych.
Reasumując zastosowanie radiofrekwencji w okolicach uda, brzucha, pośladków przyczynia się do:

 • redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • zmniejszenie cellulitu,
 • modelowania sylwetki w zabiegach na ciało poprzez ujędrnienie,
 • zmniejszanie obwodu poszczególnych partii ciała,
 • obkurczanie i ujędrnianie skóry ciała,
 • podniesienie pośladków,
 • likwidację „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud.